nasze media MGN 07/2024

Rozmowa z ks. Michałem Wolińskim (cykl: Filary Wiary)

dodane 19.06.2007 09:29

Z DUCHEM ŚWIĘTYM PRZECIW ZŁEMU DUCHOWI

9 Filar: WIERZĘ W DUCHA ŚWIĘTEGO

Wierzy Ksiądz w duchy?
– Tak, wierzę w duchy. Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Wśród rzeczy niewidzialnych są duchy dobre, czyli aniołowie, i duchy złe, czyli anioły upadłe.

Jak rozpoznać złe duchy?
– Złe duchy występują zawsze przeciw człowiekowi. Chcą, by człowiek zamykał się na Pana Boga, na Jego słowo. Nie chcą, by człowiek żył w jedności z Bogiem.

A czy duchy można wywoływać?
– Nie. To jest grzech ciężki, przeciwko I przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Już w Starym Testamencie ten grzech karano śmiercią.
Znam młodych ludzi, którzy po wywoływaniu duchów, czuli czyjąś obecność, strach, niepewność. Nie umieli spać, ani się skoncentrować. Cały czas widzieli jakieś postacie. Szukali pomocy u mnie.

I co Ksiądz zrobił?
– Prosiliśmy Pana Boga o łaskę uwolnienia. Gdy człowiek nieświadomie wszedł w zło, ale chce z nim zerwać, to Pan Bóg odpowiada i daje łaskę. Gorzej, gdy ktoś świadomie wybiera zło. Wtedy Zły wchodzi bardzo głęboko. Nie daje o sobie znać od razu. Dopiero gdy chodzi o ważne sprawy w życiu, wtedy wszystko zaczyna się walić.

Potrafi Ksiądz wyrzucać złe duchy?
– Ja nie wyrzucam złych duchów. TO PAN BÓG WYRZUCA ZŁE DUCHY. Ja jestem tylko Jego narzędziem, wydaję polecenia złym duchom i modlę się.

Czy talizmany chronią przed złymi duchami?
– Talizmany nie odnoszą się do Boga. To, co jest poza naszym ziemskim światem, ma dwa bieguny: Bóg i święci z jednej strony, demony z drugiej. I albo się jest po stronie Boga, albo po stronie złego ducha.
Posiadanie talizmanów, emblematów, figurek czy różnych innych znaków może być przyczyną problemów. Bardzo często osoby, które są nękane przez złe duchy, muszą się najpierw pozbyć tych rekwizytów. Dopiero wtedy może nastąpić uwolnienie, powrót radości życia.

A czy satanistów można uwolnić od złego ducha?
– To trudne, bo szatan uważa ich za swą własność. Nawet jeśli zrywają z grupą satanistyczną, bardzo trudno takim osobom wrócić do normalnego życia. Dlatego należy trzymać się daleko od wszystkiego, co choćby tylko pozornie jest złe.

Jak strzec się przed złymi duchami?
– Wzmacniać w sobie wiarę, nadzieję i miłość. Im większa wiara, tym zły ma mniejsze możliwości niszczenia. Im większa nadzieja w Bogu pokładana, tym zły ma mniejsze możliwości szkodzenia. Im większa miłość do Boga i ludzi, tym zły ma mniejsze możliwości zaczepienia się.

Kto Księdzu pomaga wydawać polecenia złym duchom?
– Zawsze Duch Święty. Nigdy bez Niego! Duch Święty jest Bogiem, który udziela daru mądrości, męstwa, umiejętności, bojaźni Bożej. Dzięki Niemu można mieć radość, zapał, siłę, prawdę, optymizm, można być dobrym. Tylko dzięki Duchowi Świętemu potrafimy skutecznie uwalniać się od złego.

Rozmawiał Krzysztof Błażyca

Ks. Michał Woliński jest egzorcystą w archidiecezji katowickiej. Egzorcysta to ksiądz katolicki, któremu biskup zlecił zadanie pomagania osobom, w których może działać zły duch
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..