nasze media MGN 07/2024

Gabi Szulik

|

MGN 11/2009

dodane 20.10.2009 14:56

W niebie wszystko gra

Jak będzie w niebie? O niebo lepiej niż sobie wyobrażamy. Gdy w redakcji zastanawialiśmy się nad tematem tego numeru „Małego Gościa” i wyszło na to, że będzie i o niebie, i o tych, którzy grają i śpiewają na chwałę Pana Boga, przypomniała mi się krótka piosenka. Dosłownie trzy zdania: „Gdy wszyscy święci idą do nieba, to św. Piotr na saksofonie gra. Małe aniołki stukają w stołki. A Magdalena tańczy cza, cza, cza”.

Gdy w redakcji zastanawialiśmy się nad tematem tego numeru „Małego Gościa” i wyszło na to, że będzie i o niebie, i o tych, którzy grają i śpiewają na chwałę Pana Boga, przypomniała mi się krótka piosenka. Dosłownie trzy zdania:
„Gdy wszyscy święci idą do nieba, to św. Piotr na saksofonie gra.
Małe aniołki stukają w stołki.
A Magdalena tańczy cza, cza, cza”.


Znacie? Jeśli nie, to można tę piosenkę znaleźć w Internecie. Koniecznie jej posłuchajcie i uruchomcie też swoją wyobraźnię. Ja oczami mojej wyobraźni ujrzałam św. Piotra grającego z całej objętości płuc na saksie, no i tę tańczącą pięknie Magdalenę... w dodatku cza czę.
Nie wiem, jak będzie w niebie. Na pewno o niebo lepiej niż sobie wyobraziłam. Pewne jest też to, że Pan Bóg chce, żebym była szczęśliwa. Ktoś powie: na ziemi też przecież jesteśmy szczęśliwi. To prawda i dobrze, że tak jest, ale to szczęście, które nas czeka jest całkiem inne niż to, które znamy.

Lepiej nie wyobrażać sobie nieba, bo jeśli go sobie wyobrazimy, to na pewno nie będzie to już niebo. Pamiętacie przecież, że „Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują”. Panu Bogu trzeba zaufać, bo to On ma najlepsze pomysły na moje szczęście. Mówi o tym ksiądz Jerzy Szymik w rozmowie o niebie na str. 8.

Muzycy, których wybraliśmy do kalendarza na następny rok, nie tylko śpiewają na chwałę Bogu, ale starają się też żyć na Jego chwałę. I to tak naprawdę jest najważniejsze. Do nieba nie idzie się za coś. Do nieba idzie ten, kto przez całe życie tęsknił za Bogiem a wszystko, co zrobił dobrego, zrobił z miłości do Boga.

Pozdrawia Was
Gabi Szulik,

która tęskni za niebem
 

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..