nasze media MGN 10/2020

KAI/p

dodane 30.08.2011 09:38

Ewangelizacyjne „Zakończenie wakacji”


„Zakończenie wakacji” – pod takim hasłem w Bydgoszczy zorganizowano ewangelizacyjny festyn charytatywny. We wspólnej zabawie, którą przygotowała wspólnota św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, wzięli licznie udział mieszkańcy miasta.

W tym roku zbierane podczas festynu środki zostaną przekazane na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących rodzin. – Na stałe wspieramy ponad sto rodzin. Niestety ich liczba wciąż wzrasta. Mamy prężny zespół charytatywny, cieszymy się, że nasze spotkania gromadzą osoby z różnych stron Bydgoszczy – powiedział ks. dr Mariusz Kuciński, proboszcz wspólnoty św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W programie spotkania znalazły się gry i zabawy, degustacje, występy zespołów muzycznych i kabaretu oraz modlitwa. – Dzisiaj trzeba pokazywać, w szczególności ludziom młodym i rodzinom, że można się doskonale bawić z Panem Bogiem. Bóg nie przeszkadza w codzienności, ale pomaga ją realizować. Ludzie mogą dzięki Kościołowi bardziej się poznać i być bliżej siebie – dodał ks. Kuciński.

W codziennej działalności zespół charytatywny współorganizuje także posiłki dla najbiedniejszych dzieci. – Od trzech lat nasz chór organizuje chociażby specjalną kawiarenkę. Cały dochód przeznaczamy na pomoc ubogim rodzinom. Jesteśmy tutaj, bo bardzo chcemy być razem i pomagać. To jest budujące, szczególnie dla osób wierzących – dodała Anna Dziemidzionek, prezes Chóru Parafialnego św. Mateusza w Bydgoszczy.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione