nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP/a

dodane 12.07.2011 09:47

Polski Freddie Mercury


Gliwicki Teatr Muzyczny i Opera Śląska w Bytomiu poszukują odtwórcy roli Freddiego Mercury'ego w widowisku tanecznym "The Beatles & Queen", którego prapremiera odbędzie się we wrześniu 2011 roku.

Widowisko muzyczne "The Beatles & Queen" jest dwuczęściową opowieścią o legendarnych zespołach. Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych - opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami - tak do obejrzenia widowiska zachęca Gliwicki Teatr Muzyczny.

Prapremierę widowiska zaplanowano na 23 września.

Biuro promocji Gliwickiego Teatru Muzycznego poinformowało w poniedziałek, że do 19 sierpnia czekają na zgłoszenia tancerzy do castingu, w którym wybiorą jedną osobę do roli nieżyjącego lidera zespołu Queen Freddiego Mercury'ego. W castingu będzie mógł wziąć udział każdy tancerz, który dostarczy swoje zgłoszenie.

Kandydaci powinni posiadać przygotowanie klasyczne i umiejętność partnerowania. Przydatne mogą się okazać także doświadczenie w tańcu współczesnym i predyspozycje aktorskie. Casting odbędzie się w Operze Śląskiej w Bytomiu 26 sierpnia.

Spektakl został przygotowany przez dwóch czeskich choreografów - dyrektora artystycznego Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie Igora Vejsadę oraz dyrektora baletu związanego z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu Roberta Balogha. "To będzie duże wydarzenie" - zapewnia kierownik biura obsługi i promocji Gliwickiego Teatru Muzycznego Kinga Knapik.

W spektaklu nie zabraknie największych hitów grupy The Beatles - "She Loves You", "Yesterday", "Let It Be", "All You Need is Love" - ani niezapomnianych utworów The Queen - "A Kind of Magic", "We Will Rock You", "We Are the Champions", "The Show Must Go On" czy "The Miracle".

Muzyczne show jest wspólnym przedsięwzięciem Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej w Bytomiu. Czescy choreografowie będą realizować polską prapremierę na zaproszenie teatru gliwickiego.
« 1 »