nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP/a

dodane 12.07.2011 09:45

Bilety ze zdjęciem JP2


Milion zwykłych biletów komunikacji miejskiej w Rzymie ze zdjęciem Jana Pawła II trafi w tych dniach do sprzedaży. Trzy eurocenty z każdego biletu za 1 euro zostaną przekazane na remont ośrodka i stołówki Caritas przy dworcu Termini w Wiecznym Mieście.

Dzięki tej inicjatywie dobroczynnej rzymska Caritas otrzyma 30 tys. euro.

Pół miliona pamiątkowych biletów na metro, tramwaj i autobus z wizerunkiem polskiego papieża wydrukowano przed beatyfikacją 1 maja. Rozeszły się one natychmiast wśród pielgrzymów z całego świata.

Tym razem cześć pieniędzy ze sprzedaży drugiej serii biletów zostanie przekazana na cel charytatywny, z czego bardzo zadowolony jest szef diecezjalnej Caritas, ksiądz Enrico Feroci.

"To nowy, ważny gest społecznej odpowiedzialności" - powiedział po poniedziałkowym podpisaniu porozumienia z zarządem transportu miejskiego we włoskiej stolicy. "Dla turystów, którzy wsiądą na przykład do autobusu będzie to dowód tego, że Rzym to nie tylko artystyczne i historyczne piękno, ale również wzór solidarności" - dodał ksiądz Feroci.

500 tys. euro na ośrodek Caritas przy dworcu Termini przekaże rzymskie biuro pielgrzymkowe Opera Romana Pellegrinaggi. Jego wicedyrektor ksiądz Liberio Andreatta poinformował, że jest to suma, jaka pozostała po pokryciu wszystkich kosztów uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II.
« 1 »