nasze media Najnowszy numer MGN 04/2019

PAP

dodane 24.06.2011 12:44

Święto Czekolady


Od piątku do niedzieli (24-26 czerwca) w Kargowej odbywać się będzie "Polsko-Niemieckie Święto Czekolady". To pierwsza tego typu impreza w tym mieście i całym regionie lubuskim.

W piątkowe południe na rynku w centrum miasta swoje podwoje otworzy "Jarmark Czekoladowy", który będzie centrum uroczystości. Na licznych stoiskach będzie można spróbować różnych rodzajów czekolady i wyrobów cukierniczych.

Organizatorzy przygotowali pokazy wyrobu pralin, figurek z czekolady i wielu innych słodkich specjałów, których składnikiem jest czekolada. Ta będzie lała się Kargowej dosłownie strumieniami - będą czekoladowe fontanny i wodospady.

Moc atrakcji przygotowano dla najmłodszych - m.in. konkursy malowania twarzy, oczywiście czekoladą, czy też malowania nią obrazów na waflach.

Przez trzy dni na estradzie w pobliżu ratusza będą prezentowały się zespoły muzyczne, grupy taneczne i kabarety. W sobotę swoje największe przeboje zaśpiewa Krzysztof Krawczyk. Imprezie towarzyszyć będą m.in.: przegląd filmów poświęcony aktorowi Maciejowi Kozłowskiemu i wystawa o historii czekolady.

W programie znalazło się mnóstwo propozycji sportowych: V Wyścig Rowerów MTB, turnieje tenisa stołowego, zawody wędkarskie i spotkanie piłkarskie gwiazd, przyjaciół Macieja Kozłowskiego i Narodowej Drużyny Bezdomnych.

Do Kargowej przyjadą na zlot motocykliści, a miłośnicy Air Soft Gun będą rywalizowali w zawodach strzeleckich.

Niegdyś w Kargowej działało wiele manufaktur cukierniczych, a także jedna z fabryk znanej w Polsce firmy produkujących słodycze.

Obecnie zakład należy do szwajcarskiego koncernu i specjalizuje się w produkcji znanych wszystkim batonów i wafli. Zatrudnia 400 osób i jest największym pracodawcą w gminie.
Podczas Święta Czekolady będzie okazja, by zwiedzić fabrykę i przekonać się, jak powstają słodycze, które potem trafiają na sklepowe półki.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Alex
 • 2
  Anonymous
 • 3
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 03.03.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 13.02.2019
  łączna liczba komentarzy: 25
 • 5
  gr3