nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 08.06.2011 09:28

Turniej „Orlik Volleymania”


W warszawskiej Szkole Podstawowej nr 53 na Bielanach odbyła się we wtorek inauguracja ogólnopolskiego turnieju siatkówki "Orlik Volleymania", który będzie rozgrywany w czterech województwach: mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim i pomorskim.

Turniej „Orlik Volleymania" rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych - dziewcząt i chłopców 12-13 lat (roczniki 1998-1999) oraz 14-15 lat (1996-1997). We współzawodnictwie będą mogły uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, uczniowskie kluby sportowe oraz zespoły utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. Praktycznie rywalizować będą mogli wszyscy, którzy są w stanie zebrać 8-osobową drużynę.

"Takie projekty są wspaniałe. Z prawdziwą przyjemnością patrzę na młodzież spędzającą wolny czas na Orlikach, można im tylko pozazdrościć. Ja takich możliwości nie miałem. Warto się bawić, bo z zabawy można czerpać radość, a poza tym w zabawie rodzi się sport" - mówił uczniom reprezentant Polski Piotr Gruszka.

Turniej rozpocznie się od eliminacji w gminach, następnym etapem będą finały wojewódzkie w czterech województwach. Najlepsze drużyny zakwalifikują się do wielkiego finału - 8 i 9 października w Gdańsku.

« 1 »