nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/p

dodane 24.05.2011 15:23

Strażnicy biegną w pielgrzymce


Już po raz czwarty strażnicy miejscy z Łodzi pobiegną w pielgrzymce do sanktuarium maryjnego. W tym roku ich celem są Ustrzyki Dolne. W ten sposób chcą uczcić wszystkie matki.

Uczestnicy Pielgrzymki Biegowej mają do pokonania około 450 kilometrów. „Biegniemy systemem sztafetowym - 14 pątników podzieliliśmy na pary, z których każda ma jednorazowo do pokonania 10 kilometrów” - mówi Piotr Czyżewski ze Straży Miejskiej w Łodzi. Przeciętny dystans, jaki muszą pokonać biegacze, to 80 kilometrów.

Pielgrzymka rusza z łodzi 24 maja o godz. 15.00 i bez chwili przerwy zbliżać się będzie do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bieszczad w Ustrzykach Dolnych. „Co roku biegniemy do innego sanktuarium maryjnego, w którym odprawiana jest Msza święta w intencji matek” - mówi Radosław Kluska, rzecznik Straży Miejskiej w Łodzi.

Pielgrzymi-biegacze dotrą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bieszczad w Ustrzykach Dolnych w Dzień Matki, 26 maja około godz. 16.00. Na zakończenie pielgrzymki kapelan strażników, ks. Piotr Turek odprawi Mszę świętą w intencji matek.
« 1 »