nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

PAP/p

dodane 20.05.2011 11:11

Eric Abidal pomaga chorym


W połowie marca wykryto u francuskiego piłkarza Erica Abidala nowotwór. 31-letni obrońca w barcelońskiej klinice Barna przeszedł operację usunięcia guza bezinwazyjną techniką laparoskopową.

Abidal przyznał, że diagnoza raka wątroby i operacja zmieniły jego spojrzenie na życie. Piłkarz Barcelony będzie pomagał potrzebującym. Pierwszy krok już zrobił - sprzedał swoje samochody, a dochód przeznaczył na cele charytatywne.

"Kiedy człowieka dotyka to, co mnie spotkało, samochody i inne rzeczy naprawdę nie są ważne. Teraz inaczej patrzę na życie. Dostrzegam to, na co wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi. Dlatego sprzedałem wszystkie swoje auta, a pieniądze przekazałem organizacjom, które pomagają w walce z tą chorobą. Nawiązałem z nimi kontakt podczas pobytu w szpitalu. To był niesamowicie trudny sezon dla mnie" - powiedział.

Abidal powrócił do zespołu Barcelony pod koniec kwietnia. Wyszedł na boisko w rewanżowym spotkaniu z Realem Madryt w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów (1:1), zmieniając w 90. minucie kapitana Carlesa Puyola. Wszyscy piłkarze i kibice zgromadzeni na stadionie Nou Camp zgotowali mu owację.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione