nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 09.05.2011 10:02

100 dni do Światowych Dni Młodzieży


Pod hasłem „100 dni do Światowych Dni Młodzieży” w Madrycie odbywało się spotkanie rodzin, wolontariuszy i młodzieży. Jego głównym celem było „nagłośnienie” Światowych Dni Młodzieży w madryckiej prowincji kościelnej. W spotkaniu wzięło udział 14 tys. osób.

Od wczesnych godzin porannych pawilon sportowy Madrid Arena wypełniły rodziny, wolontariusze oraz osoby zainteresowane organizacją Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu udział wzięli biskupi trzech diecezji, które tworzą madrycką prowincję kościelną.

Dużo radości było podczas spontanicznego wspólnego posiłku. W menu znalazła się m.in. tradycyjna tortilla española, czyli torcik ziemniaczany, jamón – szynka oraz paella – ryż z różnymi dodatkami. W programie spotkania były gry dla dzieci i młodzieży, świadectwa, konkursy oraz koncerty muzyczne. Można było się też zapoznać z programem Światowych Dni Młodzieży, ich organizacją, a także możliwością współpracy. Piękna pogoda sprzyjała świątecznemu i radosnemu spotkaniu.

„Zgłosiło się już wiele rodzin, aby przyjąć młodzież. Wciąż jest to jednak za mało. Celem dzisiejszego spotkania jest właśnie nagłośnienie Światowych Dni Młodzieży – powiedział ks. Luis Melchor z Komitetu Centralnego ŚDM. – Rodziny chcą też dobrze przyjąć swoich gości. Członkowie jednej z nich zapisali się na intensywny kurs języka litewskiego, aby ugościć młodzież z Litwy”.

Do chwili obecnej do udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie zapisało się już 340 tys. osób.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione