nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 12.04.2011 14:27

Polak zrobił portret beatyfikacyjny


Autorem portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II jest Grzegorz Gałązka, polski fotografik mieszkający w Rzymie. Wygląd fotografii, jaka odsłonięta zostanie 1 maja na fasadzie Bazyliki świętego Piotra, jest na razie pilnie strzeżoną tajemnicą.

Wizerunek przedstawia papieża w wieku 69 lat. Wiadomo też, że zdjęcie nie było dotąd nigdzie publikowane oraz że zostało wykonane w Rzymie.

Oryginalna fotografia Grzegorza Gałązki zostanie przy pomocy nowoczesnej technologii przeniesiona na specjalny materiał, podobny do płótna.

Portret, którego wygląd owiany jest tajemnicą, zostanie odsłonięty podczas uroczystości w dniu 1 maja, po wygłoszeniu przez papieża Benedykta XVI formuły beatyfikacyjnej. Zobaczą go wówczas pielgrzymi obecni na placu św. Piotra 1 maja i wierni z całego świata za pośrednictwem mediów.

Grzegorz Gałązka, który na początku lat 80. wyjechał z Polski, od 1985 r. dokumentował pontyfikat Jana Pawła II towarzysząc mu jako fotoreporter w 44 pielgrzymkach apostolskich na różnych kontynentach oraz w wielu podróżach we Włoszech. Jest autorem kilkudziesięciu albumów z fotografiami papieża Wojtyły, któremu wykonał, jak sam szacuje, około miliona zdjęć. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce oraz zachodnimi agencjami prasowymi.
« 1 »