nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/a

dodane 14.03.2011 09:49

Biskupi odwiedzili więźniów


Miejcie pewność, że Chrystus jest pośród was. Bądźcie i wy przy Chrystusie – tymi słowami zwrócił się do więźniów biskup tarnowski, Wiktor Skworc. Z okazji jubileuszu diecezji więźniów odwiedzili także biskupi pomocniczy i kapłani.

Ordynariusz diecezji przewodniczył uroczystej Mszy św. w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Udzielił także sakramentu bierzmowania 16 osadzonym.

„Jezus dał nam przykład skutecznej walki ze złem, poprzez ufność pokładaną w Bogu, poprzez zaufanie Jego opatrzności, która nigdy nie pozwoli, aby człowiek był doświadczany ponad to, co może zwycięsko znieść. Pokusa bowiem – w języku biblijnym – oznacza poddanie próbie, nie po to, aby człowiek uległ złemu, aby upadł, lecz przeciwnie, aby się wzmocnił, odkrył swoje słabości i mógł nad nimi pracować” – mówił bp Skworc.

Przekonywał osadzonych, że każdego dnia trzeba bronić się przed wpływem zła. Wskazywał, że „walka ze złem zaczyna się od codziennych małych zwycięstw nad rodzącymi się w sercu człowieka pokusami, nad podszeptami Złego, który zawsze obiecuje sukces, władzę i bogactwa, a później pozostawia człowieka samego w rozpaczy”.

Biskup podkreślił, że najgorszym więzieniem byłoby serce zamknięte i zatwardziałe, a największym złem rozpacz. Życzył więźniom nadziei, by powrócili do domów odmienieni i wyzwoleni z niewoli zła mocą Chrystusa.

„Miejcie pewność, że Chrystus jest pośród was; bądźcie i wy przy Chrystusie…Pamiętajcie Kościołowi zależy na każdym z was; dlatego w czasie Wielkiego Postu nawracajcie się; wołaj Bracie do Jezusa: Zmiłuj się, Panie, bo jestem grzeszny. On nie odmówi ci swojej łaski i pomocy – da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą” – powiedział w homilii biskup tarnowski.

Z okazji roku jubileuszowego, więźniów odwiedzili także biskupi pomocniczy i kapłani. Msze zostały odprawione w zakładach karnych w Tarnowie – Mościach, Nowym Sączu, Nowym Wiśniczu i Dębicy.

Z okazji 225-lecia powstania diecezji tarnowskiej skazani otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą więźnia. Tarnowska kuria przygotowała także obrazki z modlitwą za skazanych. Otrzymali je pracownicy zakładów karnych. Zabrali je także więźniowie dla swoich rodzin.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione