nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

KAI/a

dodane 11.03.2011 10:31

Rockowe Drogi Krzyżowe


Od pierwszego piątku Wielkiego Postu po raz kolejny rusza projekt Rockowa Droga Krzyżowa. Muzycy z zespołu Pandamusic zagrają w kościołach Lublina i innych miast.

Projekt powstał w 2003 roku, w poprzednich latach zespół grał pod nazwą Bejotte. Nabożeństwa, z początku skierowane głównie do młodzieży, z czasem znalazły odbiorców wśród osób w różnych wieku. Muzycy z Lublina grali nie tylko w kościołach Lubelszczyzny, ale także m.in. Krakowie i Rzeszowie. W tym roku po raz pierwszy zespół zaprosił do współpracy muzyków od lat obecnych na scenie chrześcijańskiej.

- Chcemy, aby to wydarzenie zmieniało serca, dawało nadzieję, pokazywało siłę miłości – wyjaśnia Renata Barańska-Gumieniak, liderka formacji grającej muzykę chrześcijańską.

Na nabożeństwo składa się 16 utworów muzycznych, ściśle powiązanych z tekstami rozważań każdej stacji Drogi Krzyżowej. Całość jest zróżnicowana muzycznie, od lekkich, akustycznych brzmień po wyraźne gitarowe riffy. Wszystkie utwory są autorstwa zespołu.

Dopełnieniem dla muzyki i tekstów rozważań, napisanych specjalnie na potrzeby projektu przez duszpasterza młodzieży ks. Adama Baba, jest prezentacja multimedialna zawierająca obrazy ilustrujące rozważane wydarzenia, ułatwiające medytację treści.

Pierwsze tegoroczne nabożeństwo odbędzie się w Lublinie w kościele na Poczekajce. Potem muzycy pojadą m.in. do Sejn.

Informacje o zespole można znaleźć na stronie internetowej: www.pandamusic.pl
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26