nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

PAP/a

dodane 10.03.2011 19:28

Pożegnalny mecz z Grecją


Michał Żewłakow zostanie w piątek powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Grecją, który odbędzie się 29 marca w Pireusie - poinformował PZPN. Jak dodano, będzie to pożegnalny występ w kadrze niespełna 35-letniego obrońcy.

Oficjalnie lista piłkarzy powołanych na mecze z Litwą (25 marca w Kownie) i Grecją zostanie ogłoszona w piątek, ale PZPN już teraz poinformował, że w drugim z tych spotkań zagra Żewłakow, obrońca tureckiego Ankaragucu.

Były kapitan kadry narodowej, występujący w przeszłości m.in. w Anderlechcie Bruksela i Olympiakosie Pireus, jest rekordzistą pod względem meczów w reprezentacji Polski. Rozegrał w niej 101 spotkań (o jedno więcej niż prezes PZPN Grzegorz Lato). Po raz ostatni 12 października 2010 roku w Montrealu z Ekwadorem (2:2), po którym "podpadł" selekcjonerowi Franciszkowi Smudzie.

Po powrocie kadry ze zgrupowania w Ameryce Północnej w mediach głośno było o tym, że zachowanie Żewłakowa i bramkarza Artur Boruca na pokładzie samolotu nie spodobało się Smudzie. W efekcie od tej pory obaj byli pomijani przy powołaniach do reprezentacji.

Teraz selekcjoner postanowił dać szansę Żewłakowowi na godne pożegnanie z drużyną narodową.

"Cieszę się, że zakończę swoją reprezentacyjną karierę na stadionie Olympiakosu, czyli klubu, w którym grałem przez cztery lata (2006-2010 - PAP) i odnosiłem największe sukcesy w karierze. To dla mnie bardzo ważne" - przyznał Żewłakow, cytowany przez PZPN.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione