nasze media MGN 07/2024

PAP/p

dodane 18.02.2011 10:24

Blog Roku 2010


Blog Mateusza Biskupa „Zapiski z Granitowego Miasta” został Blogiem Roku 2010. Laureatów 6. konkursu na Blog Roku poznaliśmy w czwartek podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Capitol.

Autor „Zapisków z Granitowego Miasta” otrzymał aż trzy statuetki. Za swoje internetowe wpisy, w których podąża śladami zapomnianych bohaterów historycznych, bloger otrzymał także tytuł Blogera Blogerów i wyróżnienie w kategorii Moje zainteresowania i pasje.

Mateusz Biskup pochodzi z Poznania, ale na stałe mieszka obecnie w Aberdeen w północnej Szkocji. Bloga (blogbiszopa.blog.onet.pl) prowadzi od 2007 r. Początkowo jego blog traktował o życiu na obczyźnie, jednak z czasem zaczęło się na nim pojawiać coraz więcej notek historycznych, zwłaszcza z okresu II wojny światowej, aż ostatecznie zdominowały wszystkie inne wpisy. Blog ma liczne grono stałych czytelników (od maja 2007 miał prawie 8 mln odwiedzin), z ogromnym zainteresowaniem śledzących wydobywane na światło dzienne zapomniane fragmenty naszej historii. Nagrodę Mateusz Biskup zadedykował bohaterom swoich notek, którzy „często nawet nie mają swoich grobów”.
« 1 »