nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 02.02.2011 12:24

47 księży śladami Jana Pawła II


47 księży z 25 państw świata uczestniczy w pielgrzymce śladami Jana Pawła II. Kapłani są ojcami Ognisk Miłości.

Ogniska Miłości to ośrodki stworzone przez francuską mistyczkę Martę Robin. Księża odwiedzają miejsca związane z Janem Pawłem II: Jasną Górę, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków-Łagiewniki.

„Teraz wyjeżdżamy z Jasnej Góry. Przeżyłem tutaj głębokie spotkanie z Matką Bożą” – mówi ks. Ernst Strachwitz z Austrii. „Nie mam konkretnych nastawień i oczekiwań, mam nadzieję, że będzie to dla mnie czas łaski” – dodaje. „Oczekuję większej mądrości Bożej w wypełnianiu swojego ojcostwa” – dodaje ks. François-Jerôme Leroy, ojciec Ogniska Miłości w Szampanii.

Ogniska Miłości są międzynarodowym ruchem wspólnot powstałych z inspiracji francuskiej mistyczki, Marty Robin, która mimo paraliżu i utraty wzroku prowadziła głębokie życie duchowe. Była stygmatyczką, odżywiała się jedynie Komunią Świętą pod dwiema postaciami. Zrodzone pod jej wpływem Ogniska Miłości działają w niemal 50 krajach świata (jest ich 77). Dwa ośrodki działają od lat 90. XX wieku także w Polsce (w Rogowie pod Łodzią i w Kaliszanach na Lubelszczyźnie).

« 1 »