nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/a

dodane 10.01.2011 12:08

Nowy cud kardynała Newmana?


O historii dziewczynki, która przestała cierpieć na chroniczne bóle kręgosłupa podczas oglądania telewizyjnej transmisji z beatyfikacji kardynała Johna Henry’ego Newmana w Birmingham – pisze brytyjski tygodnik „Catholic Herald”. Uroczystościom beatyfikacyjnym przewodniczył 19 września zeszłego roku papież Benedykt XVI.

Jack Sullivan – diakon stały z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, którego przypadek cudownego uzdrowienia z dolegliwości związanych z kręgosłupem przyczynił się do wyniesienia na ołtarze słynnego konwertyty z XIX wieku – poinformował katolicki magazyn, że matka dziewczynki zadzwoniła do niego po Mszy beatyfikacyjnej, by poinformować, iż ból, jaki odczuwała córka nagle ustąpił.

Dziewczynka cierpiała na zespół odruchowej dystrofii współczulnej – nieuleczalną chorobę, która charakteryzuje się nieprzerwanym i intensywnym bólem. W rozmowie z „The Tablet” – innym brytyjskim tygodnikiem katolickim – Sullivan wyjaśnił, że matka dziewczynki poprosiła go wcześniej, by modlił się za córkę, która od dwóch lat przebywała w szpitalu.

Diakon stały w czasie uroczystości beatyfikacyjnych czytał fragment Ewangelii. Przyznał też, że modlił się podczas Mszy za chorą. Z jego informacji wynika, że uleczona dziewczynka miała wyjść ze szpitala przed Bożym Narodzeniem.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione