nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PDMD/p

dodane 05.01.2011 09:14

6 stycznia - Misyjny Dzień Dzieci


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci obchodzi swoje patronalne święto. Przypadający tego dnia Światowy Dzień Misyjny Dzieci ustanowił w 1950 r. papież Pius XII. Z tej okazji Ojciec Święty każdego roku spotyka się z dziećmi PDMD, aby złożyć im osobiście swoje życzenia i podziękować za to, co czynią.

6 stycznia dzieci na całym świecie łączą się razem w modlitwie. Nie oczekują na prezenty, ale same starają się coś ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Przede wszystkim jest to modlitwa. Dzieci przygotowują liturgię Mszy św. Przebierają się w stroje symbolizujące 5 kontynentów, na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata.

W Polsce tego dnia do Dzieła przystępują nowi członkowie, spotykają się kolędnicy misyjni na uroczystym podsumowaniu oraz przedstawiają jasełka. W niektórych diecezjach przy tej okazji odbywa się diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Na tej uroczystości obecny jest ksiądz biskup, organizowane są konkursy na najpiękniejszy strój kolędniczy, gwiazdę lub skarbonkę.

Misyjny Dzień Dzieci w roku 2011 – wydarzenia:

Warszawa
6 stycznia Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie. 10.45 - Jasełka uliczne „W ubogiej stajence.Opowieść wigilijna” (Teatr Prawdziwy z Bielawy) 11.30 Misyjna Msza św.dla dzieci
Poznań
6 stycznia Misyjny Dzień Dzieci i Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Poznaniu
Tarnów
8 stycznia XII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Tarnowie
Płock
8 stycznia II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Płocku
Lublin
12 stycznia Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Lublinie
Wałbrzych
15 stycznia II Spotkanie Kolędników Misyjnych Diecezji Świdnickiej w Wałbrzychu
Kraków
15 stycznia Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Krakowie
« 1 »