nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

PAP/a

dodane 03.12.2010 12:31

Najbardziej zaśnieżona stolica Europy


Sytuacja jest trudna, ale nie kryzysowa - powiedziała w czwartek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Podkreśliła, że Warszawa jest obecnie najbardziej zaśnieżoną stolicą Europy. Na walkę ze skutkami zimy miasto wydało już kilkanaście milionów złotych.

Sytuację w komunikacji przedstawił dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta. Jak powiedział, z powodu mrozów na ponad 1100 autobusów awarii ulega średnio kilkadziesiąt pojazdów. "Dzisiaj w porannym szczycie doszło do ponad 100 awarii autobusów. Natychmiast w to miejsce przewoźnicy wysyłają nowe. Jeżeli chodzi o tramwaje, było 90 awarii, głównie dotyczyło to zwrotnic. Do odwołania będzie funkcjonowało 16 zespołów pogotowia torowego, reagujących na takie przypadki" - zaznaczył.

Ze względu na trudne warunki pogodowe w czwartek odwołanych zostało sześć pociągów SKM. "Dużo gorzej jest, jeżeli chodzi o Koleje Mazowieckie, które działają na dużo większym obszarze. Tam było zgłoszonych 10 awarii i 27 odwołanych pociągów" - powiedział Ruta.

Meteorolodzy przewidują, że w piątek nadejdzie trzecia w ciągu ostatnich dni fala opadów śniegu - w stolicy może spaść w ciągu 6 godzin do 20 cm śniegu.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione