nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP/a

dodane 04.11.2010 13:32

Muzyka za kratami


Amerykańska wokalistka indiefolkowa o polskich korzeniach - Rykarda Parasol - wystąpi w piątek i sobotę z koncertami w Areszcie Śledczym w Katowicach i więzieniu w Wojkowicach. To część artystycznego projektu terapeutycznego.

Cykl zamkniętych koncertów dla śląskich więźniów i osadzonych pod nazwą Hortus conclusus został zainaugurowany w październiku dwoma koncertami manchesterskiego zespołu BigFinn w obu placówkach penitencjarnych. Drugą artystką, która zgodziła się zagrać w ramach cyklu jest amerykańska wokalistka Rykarda Parasol, którą krytycy porównują do Nico czy PJ Harvey. Jest córką Szwedki i Polaka, jej imię pochodzi od imienia ojca - Ryszarda.

ak podkreślają organizatorzy, koncerty w placówkach penitencjarnych wpisują się w prowadzone w tych jednostkach działania resocjalizacyjne i arteterapeutyczne i są silnym przeżyciem zarówno dla osadzonych, jak i samych artystów.

Koncert Rykardy Parasol w katowickim areszcie odbędzie się tuż po ogłoszeniu wyników II Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Więziennej im. Jeana Geneta. Skierowany do osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całej Polsce, jest elementem działań resocjalizacyjnych aktywizujących osadzonych poprzez czynne uczestnictwo w kulturze.
« 1 »