nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

KAI/p

dodane 26.10.2010 14:54

Taniec modlitewny w Poznaniu


W Poznaniu zakończyła się trzecia edycja Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Integracyjnego, Hebrajskiego i Modlitewnego. Uczestniczyło w nich podczas minionych trzech dni prawie 50 osób z całego kraju, m.in. z Warszawy, Koszalina, Wrocławia, Szczecina i Jeleniej Góry.

„Staraliśmy się, aby uczestnicy naszych warsztatów mieli możliwość słuchania Słowa Bożego oraz własnego ciała. To tacy nasi dwaj przyjaciele, którym nie zawsze dajemy szansę się wypowiedzieć” – powiedziała w rozmowie z Katolickiej Agencji Informacyjnej współprowadząca zajęcia Anna Wieradzka, teolog, katechetka i instruktorka tańca, a jednocześnie twórczyni m.in. musicali ewangelizacyjnych. Podkreśliła ona, że organizatorom zależy na tym, aby „po wysłuchaniu Słowa Bożego i ciała uczestnicy z tego właśnie budowali modlitwę tańcem”.

Natomiast drugi z prowadzących warsztaty, Marek Stecko, aktor, tancerz i nauczyciel tańca, na stałe zawiązany z „Teatrem A” z Gliwic starał się przekazać uczestnikom warsztatów prawdę, że „piękne ciało to piękny umysł”.

« 1 »