nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP/a

dodane 11.10.2010 14:28

Muminki w Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje premierę "Lata Muminków" znanej fińskiej pisarki Tove Jansson w reżyserii Mariusz Kiljan. Premiera planowana jest na 23 października.

"Podczas powodzi w dolinie Muminki trafiają do tajemniczego opuszczonego budynku, który okazuje się teatrem. Spotykają tam szczurzycę Emmę, która staje się ich przewodniczką, oraz niezbyt sympatycznego dozorcę - Paszczaka" - przypomniała rzeczniczka Wrocławskiego Teatru Lalek Anna Hejno.

Według niej, spektakl został tak pomyślany, aby dzieci zapoznały się z tajemnicami teatru. Podczas przedstawienie mali widzowie będą mogli poznać kulisy przygotowywania spektakli oraz tajniki pracy nad rolą, projektowania scenografii i kostiumów. Przekonają się też, że "teatr to coś najpiękniejszego na świecie. W teatrze pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, gdyby tylko trochę się postarali" - zaznaczyła rzeczniczka.

Akcja przestawienia zaczyna się w Ogrodzie Staromiejskim; następnie podzielone na grupy dzieci oprowadzane są po różnych zakamarkach teatru, gdzie poznają kolejne etapy przygotowywania spektaklu.

"Przedstawienie przenosi dzieci w świat Tove Jansson: świat pogodny i przyjazny, a jednocześnie niezwykle tajemniczy. Przepiękne kostiumy zostały przygotowane z szacunkiem dla utrwalonego w świadomości małych czytelników wizerunku Muminków. Radosne piosenki z zabawnymi tekstami dzieci będą śpiewać razem z aktorami - i z pewnością zapamiętają je na długo" - uważa Hejno.

« 1 »