nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 16.08.2010 09:27

Anglik uczcił na rowerze Maksymiliana Kolbe oraz ofiary aborcji


Les Whittaker, który przejechał na rowerze przez Europę, aby upamiętnić św. Maksymiliana Kolbego oraz 7 mln ofiar aborcji, odwiedził 13 sierpnia Kraków. Podczas wizyty złożył pod pomnikiem nienarodzonych dzieci 1100 róż, których liczba upamiętnia nie tylko przebyte mile, ale także liczbę aborcji dokonywanych w Wielkiej Brytanii w ciągu dwóch dni.

„Była to bardzo trudna pielgrzymka, bo chciałem moją trasę przebyć w ciągu szesnastu dni, ponieważ tyle dni umierał w celi Maksymilian Kolbe” – mówił Whittaker. Wyznał, że przez swoją wyprawę chciał przede wszystkim „zwrócić uwagę na miłość do dzieci nienarodzonych i zmienić serca ludzkie”.

W czasie pielgrzymki Whittaker żył bardzo skromnie, nocował w namiocie rozbitym w lesie lub na poboczu drogi. Jak powiedział, chciał się całkowicie skupić na duchowym aspekcie swojej wyprawy, na modlitwie i rozmyślaniu o Maksymilianie Kolbem oraz o wszystkich, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym.

„Mimo że św. Maksymilian głównie chciał uratować życie Franciszka Gajowniczka, to wiedział, że gdyby jego propozycja została odrzucona, to i tak miałaby wielki wpływ na sumienie i moralność wszystkich tam obecnych” – mówił Whittaker. „Jestem przekonany, że ta propozycja sama w sobie była miłością, która przezwycięża zło, również zło obozu” – zaznaczył.

54-letni Anglik od kilkunastu lat katolik, emerytowany menedżer, wyruszył z Wielkiej Brytanii 28 lipca. Po pokonaniu trasy w Anglii przepłynął promem do Holandii, następnie przejechał przez Niemcy do Polski, by 14 sierpnia uczestniczyć w obchodach 69. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbego w Auschwitz.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione