nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

Radio Watykańskie/p

dodane 11.08.2010 09:39

Żołnierze maszerują na Jasną Górę


Międzynarodowa grupa 350 żołnierzy podąża na Jasną Górę. Stanowią oni część Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, z którą wędrują do Matki Bożej począwszy od 1998 r.

„Pielgrzymuje ok. 350 żołnierzy. Jest to grupa międzynarodowa. Żołnierzy Polskich maszerujących jest 125 plus 69 do zabezpieczenia. Są obecni żołnierze z Litwy, USA i Niemiec” – mówi ks. płk Dariusz Kowalski, kierownik grup wojskowych tegorocznych pielgrzymek. Żołnierze idą z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną po raz 12.

Ks. płk Sławomir Żarski, administrator ordynariatu polowego podkreśla, że to ludzie, którzy wyrośli w rodzinach religijnych. „Ich rodzice uczestniczyli w pielgrzymkach i teraz oni podobnie z własnej woli, z własnej wiary, bo motyw duchowy jest tym przewodnim ofiarowują swój czas na ten trud duchowych rekolekcji” – zauważa ks. Żarski. Dodaje, że również w wymiarze międzynarodowym jest to piękne świadectwo i piękna promocja wojska w środowiskach wiejskich i miejskich, czyli wszędzie tam gdzie pielgrzymka ma swój szlak.

Żołnierze nie idą na pielgrzymkę w ramach służby, ale przeznaczają na nią część swojego urlopu.
« 1 »