nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

KAI/p

dodane 26.04.2010 10:24

Ruszył 3R for Trinity


Zaczną od reggae, potem będzie rap i rock. W Łodzi rusza Festiwal "3R for Trinity" - cykl koncertów ewangelizacyjnych organizowanych przez młodzieżowe organizacje katolickie.

To będzie pierwszy w Łodzi młodzieżowy festiwal muzyczny po tragedii pod Smoleńskiem. Pierwotnie miał się odbyć 17 kwietnia, tuż po tragedii pod Smoleńskiem. "Nie możemy zapomnieć tego, co się stało, dlatego też festiwal będzie trochę bardziej stonowany. Jako młodzi ludzie chcemy oddać cześć ofiarom tragedii" - mówi Jakub Zając, dyrektor festiwalu.

"Niektórzy artyści sami zaproponowali, że zadedykują Panu Prezydentowi niektóre utwory. To będzie pierwszy akcent pamięci o nich" - mówi dyrektor artystyczny, Dominik Cybulski. "Kiedy mija trochę czasu od tragedii - trzeba wrócić do normalnego życia. Ale też w sposób szlachetny i godny pamiętać o tym, co się wydarzyło" - dodaje Cybulski.

Charakter ewangelizacyjny imprezy ma się przejawiać m.in. w doborze wykonawców. "W każdym koncercie wystąpi przynajmniej jeden zespół, który śpiewa o chrześcijańskim spojrzeniu na świat" - podkreśla Cybulski. Podobnie jak w trakcie poprzednich działań, m.in. dyskotek ewangelizacyjnych, młodzież będzie miała okazji do porozmawiania z obecnymi na koncertach księżmi. "Jeśli ktoś będzie chciał, będzie też mógł się wyspowiadać" - zapewnia Zając. W inauguracji festiwalu weźmie udział bp Ireneusz Pękalski.

Dochód z koncertów będzie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z terenu archidiecezji łódzkiej. W trakcie przygotowanych dzięki niemu pieniędzy realizowany będzie program profilaktyki uzależnień.

Reggae’owa inauguracja festiwalu – w sobotę, 24 kwietnia w klubie Dekompresja. 15 maja do Łodzi przyjadą gwiazdy hip-hopu (m.in. Full Power Spirit, Pezet, Łona, Fokus czy Molesta), a 19 czerwca - zespoły rockowe (T.Love, Farben Lehre, Armia). Organizatorzy spodziewają się na każdym koncercie ok. 2 tysięcy osób.

Festiwal "3R for Trinity" (3 razy R dla Świętej Trójcy) organizują Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" w Łodzi. W ciągu ostatnich dwóch lat zorganizowały one cieszące się dużym powodzeniem dyskoteki ewangelizacyjne w Łodzi i Bełchatowie.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione