nasze media Mały Gość 06/2024

PAP/p

dodane 23.02.2010 15:10

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie


Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (Woj. Świętokrzyskie) w środę otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Celem centrum jest zachęcanie dzieci do czytania książek i do czerpania mądrości z bajek.

„Nie mamy karuzeli, ani zjeżdżalni. Chcemy, aby dzieci bawiły się u nas mądrze i rozwijały, a nie tylko wyszumiały. Stąd wynika wyjątkowość tego miejsca” - oznajmiła Dyrektor instytucji Magdalena Janiak-Jaskółowska.

Zwiedzanie Centrum potrwa dwie godziny i odbywać się będzie w towarzystwie przewodnika - postaci bajkowej. Według dyrektor, podróż po świecie bajek i baśni europejskich będzie warsztatem kreatywności i ma uruchamiać wyobraźnię. Dzieci będą rozwiązywać zagadki, uczestniczyć w zabawach ruchowych, oglądać klasykę polskiej animacji. Ekspozycja jest multimedialna i interaktywna.

W Europejskim Centrum Bajki jest sala kinowa, teatralna, biblioteka, księgarnia i czytelnia. Są miejsca na wystawy i warsztaty oraz poczekalnia, w której dzieci nie będą się nudziły. W placówce organizowane będą warsztaty np. komiksu czy animacji. W sezonie dzieci będą mogły korzystać ze specjalnie zaaranżowanego ogrodu otaczającego budynek. Nad stawem powstał amfiteatr.
« 1 »