nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 31.12.2009 10:02

Taizé w Poznaniu


Ponad 30 tys. osób bierze udział w 32. Europejskim Spotkaniu Młodych zorganizowanym w Poznaniu przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. Przez pięć dni uczestnicy modlą się, dzielą doświadczeniem wiary i zastanawiają nad swym chrześcijańskim powołaniem.

„Wiele narodów jedno miejsce” – taki napis wita uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych. Do stolicy wielkopolski przybyli m.in. młodzi Ukraińcy, Francuzi, Niemcy, Portugalczycy a także pielgrzymi z odległego Togo i Turkmenistanu. Najliczniejszą grupę tradycyjnie już stanowią Polacy.

W tym roku na zaproszenie wspólnoty braci z Taizé odpowiedziało 30 tys. młodych Europejczyków. Zostaną oni przyjęci w 150 parafiach w Poznaniu i okolicach. Wszyscy zamieszkają u rodzin. Jak mówi br. Marek z Taizé stolica wielkopolski długo czekała na ten dzień. „Doczekali się dzisiaj. Jest to dla nas radosny dzień witania uczestników Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu” – powiedział br. Marek. – Każdego dnia młodzi będą gromadzić się na wspólnej modlitwie. Rano w miejscu zakwaterowania, a popołudniu i wieczorem na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdy z uczestników otrzyma „List z Chin”, napisany przez br. Aloisa specjalnie na tą okazję. Spotkanie w Poznaniu potrwa do 2 stycznia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione