nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 18.12.2009 11:28

Wyjątkowa Biblia dla dzieci na Ukrainie


Wydawana przez międzynarodowe dzieło pomocy Kirche in Not (Kościół w Potrzebie ) Biblia dla dzieci ukazała się właśnie na Ukrainie. Jako jedyna jest ilustrowana ikonami.
Wydawana od 30 lat przez Kirche in Not Biblia dla dzieci ukazała się w 157 językach świata w ogólnym nakładzie ponad 47 milionów egzemplarzy. Jej ukraińska wersja została zaprezentowana w tych dniach we Lwowie.

Akcję obdarowywania dzieci Biblią rozpoczął założyciel tej organizacji, norbertanin o. Werenfried van Straaten. Pierwsze jej egzemplarze o. Werenfried zaprezentował w 1979 r. biskupom uczestniczącym w Konferencji Biskupów Ameryki Łacińskiej CELAM w meksykańskim Puebla. W tym samym roku, z okazji obchodzonego przez ONZ Roku Dziecka, do krajów Ameryki Łacińskiej wysłano Biblię w języku hiszpańskim i portugalskim, następnie ukazała się po angielsku i francusku - w sumie 1,2 mln egzemplarzy. Od początku wszystkie wersje językowe mają taką samą szatę graficzną, a treść stanowi 98 krótkich opowiadań w oparciu o teksty biblijne. Do dziś akcja ta finansowana jest wyłącznie z pieniędzy ofiarodawców, a wszystkie publikacje tej organizacji, rozdawane są nieodpłatnie jako dar Kirche in Not dla dzieci w potrzebie.

Wstępny nakład specjalnego wydania Biblii dla dzieci ukraińskich wynosi 100 tys. sztuk.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione