nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/p

dodane 08.10.2009 09:36

Podopieczni zakonnic w mistrzostwach modeli latawców


Grupa podopiecznych Sióstr ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości była najliczniejszą drużyną w poniedziałkowych Latawcowych Mistrzostwach Aeroklubu Gliwickiego. Chłopcy na co dzień przebywają w Zakładzie Leczniczo–Wychowawczym prowadzonym przez zakonnice w Wojskiej koło Tarnowskich Gór. W ośrodku przebywają osoby ze zdiagnozowanym ADHD.

„Dla naszych chłopców robienie latawców jest formą terapii, uczą się w ten sposób koncentracji. Niejeden zdenerwuje się i porwie całe dzieło i trzeba zaczynać od nowa. Bardzo im zależy na udziale w tych mistrzostwach, dlatego też bardzo się starają" - tłumaczyła s. Tomasza Gorczyca.

"Zrobienie dobrego latawca wcale nie jest takie proste. Wymaga sporo czasu i cierpliwości" - dodała zakonnica, która sama wykonała już kilkaset modeli latawców.

Modelarnia przy Zakładzie Leczniczo-Wychowawczym, prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, w klasyfikacji drużynowej Latawcowych Mistrzostw Gliwic zajęła drugie miejsce, wyprzedziła ją tylko modelarnia z Ornontowic. W zmaganiach brali udział zawodnicy do 14. roku życia.

Zakład Leczniczo Wychowawczy w Wojskiej przyjmuje na leczenie chłopców za zdiagnozowanymi zaburzeniami zachowania i emocji, tzw. zespołem ADHD w wieku szkoły podstawowej. Obecnie w ośrodku przebywa 53 chłopców.
« 1 »