nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

PAP

dodane 22.09.2009 11:24

Koza w norweskim półmaratonie


Koza Nosa, która przed kilkoma tygodniami została zgłoszona do norweskiego półmaratonu Birkenbeinerlopet, ukończyła go w niedzielę na 440. miejscu w swojej klasie i pozostawiła za sobą 250 biegaczy. Ogółem w imprezie startowało 9 tys. uczestników.

„Nosa biegła z oficjalnym numerem startowym i przebiegła całą trasę biegu bez zbaczania i jej wynik zanotowany jest w oficjalnym protokole biegu. Czas - 2:31.21 - zmierzony na mecie jest nowym rekordem świata na dystansie 21 kilometrów w klasie ... kóz” - poinformowali organizatorzy.

Nosa była też głównym gościem magazynu sportowego w norweskiej telewizji w niedzielę wieczorem.

„Wynik byłby o wiele lepszy, lecz Nosa, pomimo że była w świetnej formie straciła zbyt wiele czasu na punktach posiłkowych. Podczas kilku miesięcy treningów na trasie biegu nie było dodatkowego żywienia i właśnie tym elementem imprezy Nosa była zaskoczona i zachwycona. Poza tym na pierwszych kilometrach była nieco stremowana ogromną ilością widzów, którzy gorąco ją dopingowali” - powiedział właściciel kozy Jan Frenningsmoen.

Frenningsmoen mieszka w Skramstadseter Stue niedaleko historycznej trasy biegu i trenował z kozą przez kilka miesięcy. „Dlatego też organizatorzy zgodzili się na uczestnictwo Nosy, ponieważ świetnie zna trasę, lepiej niż wielu innych uczestników biegu” - powiedział biegacz. 48-letni właściciel i koza biegli w jednej klasie.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione