nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/p

dodane 09.09.2009 16:04

Pielgrzymka włoskich „Dzieci Pokoju”


600 pielgrzymów z Włoch nawiedziło Ziemię Świętą. Wśród nich było 150 dzieci ze wszystkich rejonów półwyspu, którym towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz grupa wolontariuszy. Pierwsza pielgrzymka „Dzieci Pokoju”, które wyróżniały się czapeczkami w kolorach tęczy, odbyła się od 4 do 9 września.

Przewodnia myśl programu przygotowanego z myślą o małych pielgrzymach to temat: „Ziemi Święta – śladami Jezusa”. Bp Luigi Moretti, duchowy asystent pielgrzymki, powiedział, że głównym celem organizatorów było ukazanie dzieciom prawdy, że Pan Jezus naprawdę istniał, że nasza wiara jest oparta nie na legendach, ale na prawdziwej historii.

Pielgrzymka rozpoczęła się od nawiedzenia Nazaretu i Mszy św. przy Grocie Zwiastowania. Kolejny dzień był przeznaczony na spotkanie z Panem nad jeziorem Genazaret.

Ważnym etapem pielgrzymki była wizyta w Jerozolimie z Mszą św. w bazylice Konania w Ogrodzie Oliwnym. Na zakończenie pielgrzymki „Dzieci Pokoju” przybyły do Betlejem, aby uczcić żłóbek Pana Jezusa i uczyć się miłości i bezinteresowności w budowaniu pokoju na świecie.
« 1 »