nasze media MGN 07/2024

PAP/p

dodane 07.09.2009 10:00

Łodzianie tworzą wirtualną mapę miasta


Do tworzenia własnej, wirtualnej mapy Łodzi zachęca mieszkańców miasta jeden z łódzkich portali internetowych. Mają się na niej znaleźć ulubione miejsca łodzian oraz informacje przydatne dla turystów.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy stworzyć mapę na portalu maps.google.pl. Następnie dodać do niej opis miejsc oraz zdjęcia. Tak przygotowaną mapę należy dodać na portalu lodz4you.com. - organizatora konkursu.

Można stworzyć kilka map, pokazując trasy tematyczne, np. Łódź zielona, Łódź czterech kultur, Łódź sportowa czy mapa ze ścieżkami rowerowymi, które pomogą turystom poznać to miasto. Oceniane będą: liczba map danego użytkownika, ich jakość i treść. Dodatkowo punktowane będą mapy w językach obcych.

Nagrodami w konkursie będą zaproszenia na spotkanie z jedynym polskim koszykarzem grającym w zawodowej lidze NBA Marcinem Gortatem oraz b. reprezentantką Polski, siatkarką Małgorzatą Niemczyk. Wśród autorów map rozlosowane będą też bilety i upominki na Mistrzostwa Europy w Siatkówce Kobiet 2009, które odbędą się w Łodzi.
Konkurs potrwa do 10 września 2009 r.
« 1 »