nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 19.06.2009 09:01

Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia odwiedzą Łódź


Dwutygodniowe spotkanie rozpocznie się w połowie lipca. Odbywać się będzie pod hasłem „Łódź Dobrego Połowu”. Będzie to już siódmy obóz organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Stypendyści spędzą w Łodzi dwa tygodnie. Część naukowa obozu odbywa się dzięki zaangażowaniu łódzkich uczelni, m.in. Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej oraz „Filmówki”. Uczestnicy obozu będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu różnych wykładach, warsztatach i zajęciach laboratoryjnych.

Organizatorzy przygotowali też dla stypendystów kilkanaście wycieczek. „Poza samą Łodzią chcemy pokazać najciekawsze miejsca w regionie. Będzie zatem wycieczka do Arkadii i Nieborowa, do Uniejowa, gdzie pokażemy termy i do Bełchatowa, gdzie znajduje się kluczowy dla całej Polski kompleks energetyczny” - mówi marszałek województwa, Włodzimierz Fisiak.
Stypendyści przyjadą do Łodzi 17 lipca. Oficjalnym rozpoczęciem obozu będzie 18 lipca Msza św. w łódzkiej katedrze odprawiona o godz. 12. przez abpa Władysława Ziółka.

W obozie „Łódź Dobrego Połowu” weźmie udział ok. 1400 osób (400 uczniów szkół gimnazjalnych, 600 uczniów szkół licealnych, 20 uczniów zza wschodniej granicy oraz 200-osobowy zespół organizacyjny). Stypendyści zakwaterowani będą w dwóch miejscach - 800 osób w akademikach Uniwersytetu Łódzkiego i 400 osób na terenie campusu Politechniki Łódzkiej.

Szczegółowy program obozu wkrótce znajdzie się na stronie internetowej fundacji www.dzielo.pl. W ciągu dwóch tygodni uruchomiona zostanie także witryna internetowa obozu - www.lodzdobregopolowu.pl.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 r. Co roku organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, organizuje Konkurs Akademicki na indeks na studia dziennikarskie i prawnicze oraz prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym. Obecnie stypendia Fundacji otrzymuje prawie 2200 stypendystów z 42 diecezji na terenie całej Polski. Spośród nich niemal 600 podjęło studia, 1000 uczy się w szkołach średnich i ponad pół tysiąca w gimnazjach.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione