nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 18.06.2009 09:39

Marsz dla Jezusa w Rybniku


Niech żyje Jezus! – wołali uczestnicy VI „Marszu Dla Jezusa”, który przeszedł 16 czerwca ulicami Rybnika. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Dla Ukochanego”.

Marsz odbył się po raz pierwszy po trzyletniej przerwie. - Młodzi, którzy idą w Marszu, dają świadectwo wiary i chcą się nią dzielić. Chciałbym, by Marsz stał się nie tylko spotkaniem z Jezusem Bogiem, ale i z Jezusem człowiekiem - mówił ks. Teodor Suchoń, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, głównego organizatora spotkania.

Przemarsz młodzieży poprzedziła Msza św., sprawowana w bazylice św. Antoniego. Przewodniczył jej metropolita katowicki abp Damian Zimoń. Przed rozpoczęciem wakacji życzył on młodym, by „zawsze potrafili opowiedzieć się za Jezusem i nieśli Jego miłość do wszystkich”. – Idźcie dalej w Marszu dla Jezusa! – zaapelował. Księżom zaś, na kilka dni przed rozpoczęciem ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Kapłańskiego, życzył pogłębienia tożsamości kapłańskiej.

Podczas Mszy św., w bazylice św. Antoniego, wystąpiła grupa „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej”. Czarnoskórzy muzycy, wśród których są m.in. katecheci i organiści, gościli w Polsce już po raz piąty. W Rybniku, wraz z młodzieżą, po zakończeniu Eucharystii, nieśli ulicami kilkumetrowy, drewniany krzyż. Potem na rynku miasta odbył się koncert zespołu. Zgromadził on liczną publiczność, podobnie jak występ Magdy Anioł.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione