nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

ekologia.pl/p

dodane 15.06.2009 10:24

Nowe koty w krakowskim ZOO


Krakowskie ZOO wzbogaciło się o dwa gatunki kotowatych: karakala oraz jaguarundi. Ponadto do placówki przybyły młode ibisy purpurowe czeskiego ogrodu w Dvur Kralowe, które wzbogaciły ekspozycję ptaków ibisowatych.

Samiec jaguarundi przybył z ogrodu zoologicznego w Nesles we Francji. To niezwykły kot, z uwagi na charakterystyczną budowę, przypominającą bardziej zwierzęta z rodziny łasicowatych niż koty, nazwany bywa „kotem łasicowatym". W naturze zamieszkuje różnorodne tereny od Paragwaju aż po południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Zwierze dorasta do 65 cm długości i posiada imponujący ogon sięgający 45 cm. W naturze poluje na różne stawonogi oraz małe ssaki i ptaki.

Na ekspozycję powróciły też karakale – tym razem za sprawa samca z chorzowskiego ZOO. Karakal zwany rysiem stepowym ma - podobnie jak ryś pędzelki na końcach uszu. Zwierzę dorasta do 60-80 cm długości przy masie ciała sięgającej 18 kg. Karakal poluje na ssaki różnej wielkości , ale także młode ptaki, węże i płazy. Zamieszkuje sawanny i stepy Azji i części Afryki.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione