nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 04.06.2009 11:40

Kongres Misyjny Dzieci i Młodzieży


Prawie półtora tysiąca dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w VI Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym, który odbył się w Gnieźnie.

3 czerwca od rana w czterech miejscach stacyjnych uczestnicy Kongresu brali udział w misyjnych konkursach, oglądali filmy przypominające pobyt Jana Pawła II w Gnieźnie w 1979 r. Z dziećmi i młodzieżą spotykali się również misjonarze.

W kościele pw. św. Jerzego o swojej w pracy w Albanii i Czadzie opowiadał ks. Krzysztof Domagalski, w kościele pw. Świętej Trójcy ks. Zdzisław Pietraszewski mówił o życiu Kościoła na Białorusi, w kościele pw. Jana swoim doświadczeniem dzieliła się świecka misjonarka, p. Teresa Lewandowska. Z grupą młodych w Seminarium Duchowym spotkał się ks. prof. Jerzy Stefański, świadek pobytów Jana Pawła II w Gnieźnie.

- Dopiero teraz, kiedy na was patrzę rozumiem, skąd misjonarze otrzymują to wielkie modlitewne wsparcie, którego doświadczamy – mówił ks. Pietraszewski. – Jan Paweł II marzył o pielgrzymce na Białoruś. Módlcie się, żeby jego następcy udało się to marzenie zrealizować, módlcie się, żeby papież mógł jechać też do Chin, gdzie katolicy bardzo na niego czekają - dodał.

Do uczestników Kongresu przyszli również gnieźnieńscy biskupi bp Bogdan Wojtuś i bp Wojciech Polak, którzy wręczyli dzieciom i młodzieży krzyże misyjne.
Po spotkaniach w mniejszych grupach uczestnicy Kongresu w barwnych i rozśpiewanych korowodach przeszli do gnieźnieńskiej Katedry, by wziąć udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Józefa Glempa, sprawowanej jako dziękczynienie za pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II w 30. rocznicę jego pobytu w Gnieźnie.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione