nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

kai/p

dodane 28.05.2009 12:15

90-letni uczeń przyjął chrzest


90-letni Kenijczyk Kimani Ng’ang’a Maruge, prawdopodobnie najstarszy na świecie uczeń szkoły podstawowej, przyjął chrzest. Przed pięciu laty mężczyzna rozpoczął edukację wraz z 2 z 30 swoich wnuków. Nauczył się czytać, pisać i liczyć.

Nauka pobrana w szkole Kapkenduiywa w Eldoret na zachodzie Kenii pozwoliła mu na rozpoczęcie wnikliwej lektury Biblii. Maruge został chrześcijaninem i począł uczęszczać na katechezy do miejscowego kościoła katolickiego. Na chrzcie przyjął imię Szczepan. „Imię dla ludzi takich jak ja, którzy doświadczyli wielu nieszczęść” – wyjaśnił.

Podczas zamieszek po wyborach parlamentarnych na początku ub.r. Kenijczyk stracił całe mienie. Musiał szukać schronienia w obozie dla uchodźców, gdzie nadal kontynuował edukację. Zaopiekował się nim Czerwony Krzyż i przeniósł go do ośrodka opieki w Kariobangi pod Nairobi. Tam właśnie Maruge dał się ochrzcić. „Powierzam moje życie Bogu” – powiedział starzec, który sakrament przyjmował na wózku inwalidzkim. Mężczyzna cierpi na raka żołądka.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione