nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

kai/p

dodane 26.05.2009 10:36

Księża na szczytach listy przebojów


Od kilku lat w Brazylii na pierwszym miejscu rankingu sprzedanych płyt CD plasują się katoliccy księża, ewangelizujący śpiewem.

W 2008 roku największą liczbą sprzedanych płyt CD w Brazylii mógł się poszczycić ks. Fabio de Melo. Jego album „Vida” (Życie) został sprzedany w liczbie 620 tysięcy krążków. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje ks. Marcelo Rossi, autor albumu „Paz sim, violencia nao” (Pokój tak, przestępczość nie). Obydwaj kapłani znacznie wyprzedzają kolejnych artystów: duet Victor & Leo oraz solistkę Ivete Sangalo. Najnowszy album ks. Fabio de Melo „Eu e o tempo” (Ja i czas) znajduje się na pierwszym miejscu sprzedanych w tym roku płyt - 250 tysięcy.

37-letni ks. Fabio de Melo święcenia kapłańskie przyjął w 2001 roku, jest kapłanem Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego i pracuje w diecezji Taubate (stan Sao Paulo). W swoim dorobku ma 11 płyt i cztery książki.

„Wszystko narodziło się wraz z moim pragnieniem kapłaństwa. Nigdy nie myślałem, że będę miał takie możliwości. W ciągu 19 lat przygotowywałem się i wobec tego wszystkiego co studiowałem odkryłem sposób połączenia mojego przygotowania uniwersyteckiego z wiarą. Lubię mówić, że esencją mojego życia jest kapłaństwo. Reszta jest dodatkiem” – zapewnia ks. Melo.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione