nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

kai/p

dodane 20.05.2009 14:42

Brazylijskie dzieci pomagają rówieśnikom w Mozambiku


Dla upamiętnienia 166. rocznicy utworzenia Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (19 maja), region Sul 1 Konferencji Episkopatu Brazylii zorganizował II Regionalną Mobilizację Misyjną Dzieci.

Tematem przewodnim Mobilizacji jest hasło: „Misyjne dzieciństwo: uczniowie- misjonarze na pięciu kontynentach”. W ramach akcji we wszystkich diecezjach i parafiach organizowane są nabożeństwa, spotkania, konferencje, zabawy połączone ze zbieraniem darów materialnych na wsparcie pracy misyjnej. Potrwa ona do 21 czerwca, kiedy pozyskane fundusze zostaną przekazane na rzecz dzieci z Maua, w prowincji Niasa na północy Mozambiku.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zostało utworzone w 1843 roku przez ordynariusza Nancy, bp Charlesa Forbin-Jansona. Posiadając doświadczenie misyjne w Stanach Zjednoczonych i mając łączność z misjonarzami pracującymi w Chinach bp Forbin-Janson zaapelował do dzieci francuskich o pomoc przeznaczoną dla swych rówieśników w Chinach. Dzieło szybko rozpowszechniło się na cały świat. Od początku stawiało sobie za cel pomoc dzieciom, troska o ich edukację, chrzest, wychowanie w krajach które nie znały Jezusa Chrystusa. Aktualnie Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci są obecne na wszystkich kontynentach w ponad 130 krajach.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione