nasze media MGN 07/2024

opoka.pl/p

dodane 13.05.2009 09:02

Festiwal Dziedzictwa Jana Pawła II


Od 17 do 24 maja 2009 w Kraśniku koło Lublina odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Jana Pawła II. W tym roku będzie to trzecia edycja, której przyświecać będzie hasło: „Rodzina nadzieją, nadzieja dla rodziny”. Organizatorem i inicjatorem Festiwalu jest Fundacja Dziedzictwa Jana Pawła II.

Festiwal Dziedzictwa Jana Pawła II jest zaproszeniem do wszystkich, osób indywidualnych i instytucji, którzy czują się dłużnikami posługiwania Ojca Świętego, aby własną wyobraźnią i wysiłkiem spłacić ów dług wdzięczności. Festiwal jest planowany na dni okalające urodziny Karola Wojtyły, czyli 18 maja. Wypełnić je mają rozmaite inicjatywy ukazujące bogactwo osobowości i nauczania Jana Pawła II.

Planowany jest ogólnopolski Festiwal Pieśni Papieskiej. Jego celem jest propagowanie poetyckiej i nauczycielskiej myśli Jana Pawła II. Festiwal ma za zadanie nagrodzić tych, którzy swoim talentem chcą ubogacić przesłanie papieskie. Przegląd konkursowy planowany jest w dwóch kategoriach: pierwsza to utwory przekazujące nauczanie papieskie, opowiadające o osobie i świadectwie życia Jana Pawła II; druga to utwory z muzyką do dosłownych fragmentów twórczości Ojca Świętego, literackiej lub papieskiej.

Inicjatorzy III Festiwalu Dziedzictwa Jana Pawła II pragną zaprosić do utrwalania dziedzictwa papieskiego również w innych formach wyrazu artystycznego. Stąd wziął się pomysł Konkursu Literackiego oraz Konkursu Multimedialnego. Planuje się także kilka koncertów, bieg na orientację o Memoriał Jana Pawła II, akcje charytatywne i wiele innych wydarzeń.

Gościem honorowym tegorocznego Festiwalu będzie pani dr Wanda Półtawska.

Więcej informacji na stronie www.festiwaljp2.pl

« 1 »