nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 03.04.2009 11:09

Młodzi czytają św. Pawła


W przeddzień Światowego Dnia Młodzieży (5 kwietnia) w kilku gnieźnieńskich kościołach jednocześnie czytane będą listy św. Pawła. Głośna lektura jest dalszym ciągiem ubiegłorocznej inicjatywy „Skryba św. Pawła”, w ramach której młodzież przepisała blisko 100 rozdziałów pism Apostoła Narodów.
Listy przepisywali młodzi z duszpasterstw młodzieżowych, szkół, parafii, grup pielgrzymkowych oraz innych młodzieżowych organizacji kościelnych. Po zakończeniu pracy stronice złożono i powstała „Księga Listów św. Pawła”, która będzie niesiona w procesji podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową.


Listy będą czytane w siedmiu gnieźnieńskich kościołach oraz w seminarium duchownym i w domu sióstr szarytek. Nie wyznaczono konkretnej godziny rozpoczęcia. Ks. Piotr Szymkowiak, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, przewiduje jednak, że będzie to najprawdopodobniej czas po zakończeniu wieczornych Mszy św. Wspólna jest natomiast godzina zakończenia czytania – 21.00, po której rozpocznie się Apel Jasnogórski.

Lektura listów św. Pawła nie jest jedyną nowością tegorocznych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. W niedzielę, przy Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich stanie specjalny autobus, w którym młodzi będą mogli honorowo oddać krew.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione