nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai/p

dodane 27.03.2009 08:41

Księża przygotowują się do Euro 2012


Zespół duszpasterzy sportowców zajmie się przygotowaniem kibiców do Euro 2012.
„Chodzi o budowanie chrześcijańskich postaw wśród kibiców i życzliwości wobec wszystkich, wypływającej z nauki Chrystusa” – wyjaśnia bp. Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. – Zależy nam też na tym, aby serdecznie i w stylu chrześcijańskim przyjąć wszystkich gości Euro2012, zgodnie ze staropolską zasadą ‘Gość w dom, Bóg w dom’ – dodaje.

Duszpasterze postanowili, aby w swoich diecezjach tematykę postaw sportowych i zdrowej rywalizacji, eliminacji rasizmu itp. omawiać w kazaniach i podczas specjalnych katechez, mających na celu ciągłe przypominanie kibicom zasad kulturalnego dopingu i odpowiedniego zachowania na stadionie i poza nim.

Kościół liczy nadal na dobrą współpracę ze świeckimi organizatorami Euro 20012. Bp Florczyk podkreśla otwartość PZPN na kwestie opieki duszpasterskiej sportowców i kibiców.
Duszpasterze sportowców zadbają także o możliwość odprawienia Mszy św. w miejscu rozgrywek dla sportowców i kibiców w ich ojczystym języku. Bp Florczyk zapewnia także o możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty. Wyjaśnia, że polscy duszpasterze pilnie obserwowali pod względem „obsługi duchowej” mistrzostwa w Austrii w ubiegłym roku, gdzie np. w Wiedniu było to dobrze rozwiązane.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione