nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai

dodane 18.03.2009 09:12

Droga Krzyżowa w telefonie komórkowym


„Co zrobić aby wartościowe religijne treści stały się bardziej przystępne dla młodej generacji?” – To pytanie zadał sobie młody koszaliński informatyk, Artur Polit, a następnie stworzył serię oryginalnych aplikacji na telefony komórkowe, które w każdej sytuacji pomagają w skupieniu i modlitwie.

Pierwszy pomysł pana Artura, to różaniec, który powstał ponad trzy lata temu. Przy pomocy prostego programu telefon wibracją powiadamia o kolejnych „dziesiątkach”, a przy tym na monitorze wyświetla rozważania. Początkowo wynalazca używał go sam, ale wkrótce jego dzieło zyskało grono innych użytkowników. Następnie posypały się kolejne pomysły: Koronka do Miłosierdzia Bożego, litanie, akty strzeliste, czy też biblijne czytania na każdy dzień. Ostatni „wynalazek” Artura Polita, to wpisujące się w konwencję Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

By uniknąć kontrowersji przy produkcji kolejnych „modlitewnych nowości”, pomysłowy informatyk każdy swój pomysł konsultuje z zaprzyjaźnionymi księżmi. Podobnie rozważania, których używa do ilustrowania swoich „wynalazków” są najczęściej zaczerpnięte z książeczek do nabożeństwa. Wszystkie aplikację są bezpłatne i można je pobrać ze strony internetowej: www.mobilka.pl. Jedyny koszt, to sms, za którego opłaty pobierane są przez operatorów telefonii komórkowej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione