nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

ekai.pl/p

dodane 11.03.2009 08:57

Ruszyła kampania „Stawiam na rodzinę”

Pod hasłem „Stawiam na rodzinę” ruszyła kampania Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. W tym roku celem inicjatywy jest ukazywanie dobrych wzorców życia w rodzinie i promowanie rodzinnych wartości. Narodowy Dzień Życia na mocy sejmowej uchwały obchodzi się od pięciu lat 24 marca.

Ambasadorami tegorocznej edycji kampanii są Paulina i Maciej Kurzajewscy, znana prezenterka telewizyjna i dziennikarz sportowy. Podczas konferencji prasowej w Warszawie podzielili się swoim doświadczeniem rodzinnym. Mają dwóch synów, a w domu mieszkają wraz z dziadkami. Oprócz nich w konferencji udział wzięli socjolog Aleksander Zioło i Ireneusz Jabłoński, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

Pierwszy z nich przedstawił skrótowo badania dotyczące współczesnej polskiej rodziny. 92 proc. Polaków uważa, że człowiek do prawdziwego szczęścia potrzebuje rodziny. Jest ona najpowszechniej wymienianą ważną wartością w życiu. Tymczasem na drodze prawidłowego jej rozwoju stoją w naszym kraju różne przeszkody.

W poprzednich latach NDŻ obchodzono kolejno pod hasłem: „Dom pełen skarbów” (2005), „Być ojcem – rola życia” (2006), „Razem na zawsze” (2007) i „Jestem mamą – to moja kariera” (2008). W tym roku do inicjatywy włączyły się też środowiska lokalne, imprezy promujące ideę rodziny odbędą się w Białymstoku, Przemyślu, Rzeszowie, Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni i Opolu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione