nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 27.02.2009 09:50

Rockowa Droga Krzyżowa w Lublinie

Pod hasłem „14 przypowieści o człowieku” rusza wielkopostny cykl „Rockowa Droga Krzyżowa” lubelskiego zespołu Bejotte. Pierwszy koncert – nabożeństwo 27 lutego w kościele garnizonowym w Lublinie.

Od 2003 roku w Wielkim Poście zespół muzyki chrześcijańskiej Bejotte gra od kilku do kilkunastu nabożeństw Drogi Krzyżowej. Muzyka, przeznaczona pierwotnie dla młodych ludzi i mocno rockowa, z czasem stała się bardziej nastrojowa, refleksyjna i znajduje odbiorców w każdym wieku. Jak mówią muzycy, ich Drogi Krzyżowe to „rozważania dźwiękiem i słowem o celowości, sensowności, wartości, codzienności a nade wszystko o miłości życia”. Teksty pisze ks. Adam Bab, duszpasterz młodzieży archidiecezji lubelskiej.
Na „Rockową Drogę Krzyżową” składają się utwory muzyczne skomponowane na gitary, harmonijkę ustną, flet, dzwonki i instrumenty perkusyjne oraz multimedia, ruchome obrazy ilustrujące każdą stację.

Inauguracja cyklu odbędzie się w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 27 lutego o godzinie 19.00 w kościele garnizonowym w Lublinie. Zespół zagra także w Warszawie, Stalowej Woli, Kraśniku, Bełżycach i Krasnymstawie.

Grupa Bejotte (dawniej B.J.T. – „być jak Tata”) powstała w 2001 roku, składa się z sześciu muzyków, tworzy muzykę chrześcijańską i na co dzień związana jest z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Zespół do tej pory zagrał ponad 400 koncertów.

« 1 »