nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 24.02.2009 09:24

Fundacja Dr Clown otwiera świetlicę w Gdańsku

Na początku marca Fundacja Doktor Clown otwiera w Gdańsku Wrzeszczu świetlicę terapeutyczną. W klubie „Trampolina” dzieci z rodzin dysfunkcyjnych będą mogły odrabiać lekcje oraz uczestniczyć w różnych zajęciach. Fundacja Dr Clown działa w Gdańsku od czterech lat.

Jak mówi Agnieszka Stankiewicz, gdański pełnomocnik Fundacji Dr Clown na początek „program będzie skierowany do dzieci z rodzin z problemem alkoholowym.” Świetlica terapeutyczna zacznie działać 1 marca. Na początku będzie czynna 3 godziny dziennie pomiędzy 16.00 a 19.00. Wolontariusze będą przede wszystkim pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji.

W świetlicy będą odbywały się zajęcia teatralne oraz muzyczne. W nietypowy sposób prowadzone będą lekcje języka angielskiego i francuskiego. Wolontariusze poprowadzą również „bajkoterapię” oraz poczęstują dzieci podwieczorkiem. Fundacja Dr Clown szuka wolontariuszy. „Przyda się każda dodatkowa para rąk – mówi Stankiewicz dodając, że zawsze można też przyjść i pomóc w drobnych pracach. Klub „Trampolina” mieści się przy ulicy Miszewskiego 17 w Gdańsku Wrzeszczu.

Fundacja Dr Clown działa w Polsce od dziewięciu lat, w Gdańsku od czterech. Pomaga ona chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując wizyty „doktorów Clownów”. „Wolontariusze w kolorowych strojach i obowiązkowo z czerwonym nosem prowadzą terapię śmiechem” – opowiada Stankiewicz. Odwiedzają m.in. dzieci w Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Gdańsku oraz Szpitalu Dziecięcym „Polanki”.

« 1 »