nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Radio Watykańskie/p

dodane 23.02.2009 10:14

„Wzgórze uśmiechu” w Dolinie Rospudy

„Wzgórze uśmiechu” – tak nazywać się będzie ośrodek kolonijny Caritas archidiecezji białostockiej. Powstanie w miejscowości Karasiewo. Obecnie jest tam stara szkoła.

Nowy ośrodek powstanie w Dolinie Rospudy. Budynek jest pięknie położony. „Znajduje się na wzgórzu, właściwie na trzech tarasach. Jest to związane z tym, że w dole jest jezioro – powiedział dyrektor białostockiej Caritas. – Na najwyższym tarasie jest boisko do piłki nożnej. Na średnim tarasie – właśnie ta szkoła. Na tym tarasie będzie też boisko do siatkówki i koszykówki. Jest jeszcze najniższy taras, gdzie zrobimy ławeczki, ognisko itd.” – dodał ks. Wojciech Łazewski.

W ośrodku wakacje spędzać będą dzieci z ubogich rodzin archidiecezji białostockiej, a także polskie dzieci zza wschodniej granicy. Pierwsze turnusy kolonijne odbędą się już latem tego roku. Najpierw jednak trzeba gruntownie wyremontować budynek. „To będzie zdjęcie azbestowego dachu i zastąpienie go blachą. Następnie musimy zupełnie przebudować toalety. Szkoła została wybudowana w 1953 r. i te toalety, które są, nie spełniają obecnych standardów. Musimy również całkowicie przebudować pomieszczenia, w których będzie kuchnia, ponieważ też muszą one odpowiadać współczesnym założeniom” – powiedział ks. Łazewski.

Na ten remont Caritas potrzebuje 250 tys. zł. Pieniądze te chce pozyskać z darowizn, a także z jednego procenta podatku.

« 1 »