nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

ekai.pl/p

dodane 18.02.2009 09:07

Młodzież prosi o ulicę Brata Rogera

Urząd Miasta w Mogilnie rozpatrzy prośbę młodzieży o nadanie jednej z ulic imienia Brata Rogera z Taize. Pomysł zrodził się podczas wyjazdu młodych z Duszpasterstwa „Subiaco” działającego w mogileńskiej parafii św. Jana Apostoła na 31. Europejskie Spotkanie Młodych do Brukseli. List został najpierw odczytany na Frere-Roger-von Taize-Strasse w Aachen, a następnie wysłany z Brukseli do Mogilna.

„Mamy nadzieję, że władze miejskie przychylą się do naszej prośby. Byłby to piękny znak przed kolejnym Europejskim Spotkaniem Młodych, które już za dziesięć miesięcy przeżywać będziemy w Poznaniu” – mówi ks. Hubert Nowak, opiekun Duszpasterstwa Młodych „Subiaco”.

Młodzież dostała już odpowiedź od włodarzy miasta, że prośba zostanie rozpatrzona. Na razie jednak nie wiadomo, czy odpowiedź jest pozytywna. Kapłanom z parafii św. Jana Apostoła już raz udało się przekonać władze Mogilna do swojego pomysłu. W październiku 2006 roku na ich wniosek jedna z ulic Mogilna otrzymała imię obecnego papieża Benedykta XVI.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione