nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

kai/p

dodane 17.02.2009 16:50

W Rzeszowie powstanie Okienko Życia

Przy Domu Samotnej Matki w Rzeszowie powstanie „Okienko Życia”. Miejsce, w którym matka będzie mogła zostawić anonimowo niechcianego noworodka będzie się mieścić przy Domu Samotnej Matki prowadzonym przez sercanki. „Okno Życia” pod patronatem Caritas będzie ratunkiem dla niechcianych dzieci a matki uchroni przed popełnieniem przestępstwa.
Kobieta, która nie ma możliwości zaopiekowania się swoim nowonarodzonym dzieckiem, pozbawiona wsparcia bliskich, pieniędzy czy w sytuacji braku wiary, że potrafi być matką – może zostawić dziecko, które zostanie przekazane do adopcji. Przygotowane do tego typu pomocy są siostry sercanki, które na co dzień pomagają samotnym matkom.

„Chcemy pomóc wszystkim kobietom w trudnej sytuacji i ułatwić im ważne decyzje. Żadne dziecko nie powinno trafiać do śmietnika lub w inne niegodne miejsce. Okienko to wielka szansa ” – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej.

Rzeszowskie Okienko Życia będzie gotowe w marcu. W mieście funkcjonuje już „Okno Nadziei” przy Domu Dziecka i młodzieży Mieszko.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione