nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

ekai.pl/p

dodane 17.02.2009 11:23

Liturgia przed i posoborowa dla młodych

Po raz dwudziesty w Głogowie rozpoczynają się rekolekcje liturgiczne KODAL, czyli kurs oazowy dla animatorów Liturgii. Ponad czterdziestu młodych ludzi przez półtora tygodnia będzie zgłębiać tajniki liturgii Kościoła. W tym roku poruszane są dwa tematy główne – podstawy liturgii (liturgika fundamentalna) oraz liturgia i czas (kalendarz liturgiczny w życiu Kościoła).

KODAL to nietypowa forma spędzania zimowych ferii. Po rekolekcjach młodzi otrzymują błogosławieństwo do posługi ceremoniarza - mistrza ceremonii (chłopcy) i precentorki - odpowiedzialna za organizację przebiegu liturgii po za prezbiterium (dziewczęta). W trakcie rekolekcji szczególna uwaga zwracana jest na rolę kobiety w liturgii.
Większość młodych uczestniczących w rekolekcjach pochodzi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, stąd też termin rekolekcji wyznaczony został w trakcie ferii w województwie lubuskim.

Ważnym i nowym wydarzeniem podczas tegorocznego KODALu będzie „dzień z liturgią trydencką” . W sobotę 21 lutego gościem rekolekcji będzie ks. dr Wojciech P. Grygiel FSSP, generał Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, wykładowca na PAT w Krakowie. W trakcie tego spotkania przewidziana jest prezentacja Bractwa św. Piotra, katecheza o liturgii trydenckiej oraz msza w rycie trydenckim.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione